Örömmel jelentem, hogy mostantól már én is képekkel illusztrálok. Még tanulni kell az új gépet, remélem ez majd a fotókon is látszani fog előbb-utóbb. A szombati bevásárlásnál szépséges karfiolok szemeztek velem kedvenc zöldségesemnél, így semmi akadálya nem volt egy jó karfiollevesnek.
Nézzük tehát a hozzávalókat, kb. 5 literhez. Szerintem a jó karfiolleveshez is dukál egy kis leveszöldség, amelyek kicsit enyhítik a fehér színek egyhangúságát, és jelentősen javítanak az íz-összhatáson. Szerezzünk be két közepes fej extra minőségű karfiolt, 4-5 szál sárgarépát, 1 szál petrezselyemgyökeret, egy zellert, egy karalábét és egy fej vöröshagymát. A fokhagyma-mániásokat megnyugtatom, 3-4 gerezd fokhagymát nem ellenzek a karfiollevesbe sem!
Vágjuk hasábokra a zöldségeket, a vöröshagymát, fokhagymát pedig aprítsuk fel, nem feltétlenül túl apróra. Alapos mosás után szedjük szét rózsáira a karfiolokat, a maradék torzsát pedig nyugodtan beleapríthatjuk a zöldségmixbe, ha a nyúl-típusúak el nem rágcsálják:).
Hevítsünk egy-két evőkanál olívaolajat a levesfőző kondérban. Ebben pattogtassunk meg egy kis frissen őrült tarkaborsot, majd pirítsuk meg a zöldségmixet. Sózzuk, öntsük fel vízzel és forraljuk meg. 5-6 perc csendes forralás után adjuk hozzá a karfiolt és egy adag babérlevelet.
Ekkor még belefacsartam egy fél citrom levét is, ez segít, hogy ne essen szét a karfiol. Szép csendes lángon főzzük puhára a karfiolt, majd habarjuk be másfél-két evőkanál étkezési keményítővel és egy pohár tejföllel. Nem bírtam ellenállni és még beleaprítottam egy kisebb csomó petrezselyemzöldet is, igen jól harmonizált. Adjuk még hozzá a másik fél citrom levét, és ízlés szerint még egy kis borecettel vadíthatjuk. Tálaláskor kínálhatunk hozzá még borecetet és tejfölt egyaránt.
Utolsó kommentek